Podologia

Pełny zabieg podologiczny

Pełny zabieg podologiczny polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka, odcisków i modzeli, obcięciu i oszlifowaniu paznokci, prawidłowym opracowaniu wałów paznokciowych oraz aplikacji odpowiednio dobranego preparatu do potrzeb pacjenta.

Zabieg ma również na celu wdrożenie profilaktyki oraz pielęgnacji domowej, która ma za zadanie utrzymać stopy w dobrym stanie i zapobiegać pojawianiu się nowych zmian.

 

Badanie mykologiczne

 

Badanie mykologiczne wykonuje się, aby potwierdzić lub wykluczyć infekcję grzybiczą w obrębie stóp. Pozwala na dokładną diagnostykę zarówno paznokci, jak i skóry między palcami. Polega na pobraniu materiału ze skażonego paznokcia lub zrogowaciałej skóry do badania. Zabieg jest krótki i bezbolesny.

 

 

Badanie podoskopowe

Badanie na podoskopie umożliwia zdiagnozowanie anatomicznych wad stóp oraz ocenę chodu. Jest to statyczna i dynamiczna ocena stabilności stóp. Na podstawie odbicia oraz ocenie kształtu i ich funkcji w czasie obciążenia otrzymujemy informacje potrzebne  w trakcie diagnozowania i przy leczeniu schorzeń stóp i układu ruchu. Badanie to pozwala na dobranie odpowiedniego obuwia oraz wkładek ortopedycznych umożliwiających prawidłowy nacisk stopy w czasie chodzenia.

Klamry na wrastające paznokcie

Jest to alternatywa dla leczenia chirurgicznego wrastających paznokci. Metoda ta jest bezbolesna, skuteczna i nie ogranicza pacjenta w codziennym funkcjonowaniu.

 

Termoplastyczne kortezy Neuropedix

Termoplastyczne kortezy Neuropedix są to wkładki indywidualne wykonywane po uprzednim badaniu podoskopowym w położeniu statycznym oraz dynamicznym. Wkładki pomagają przy leczeniu wielu dolegliwości, często nie kojarzonych przyczynowo ze stopami. Stosujemy je w przypadkach stopy płaskiej, stopy płasko-koślawej, cukrzycowych i reumatoidalnych deformacjach stóp, zrostach stępu, zapalenia wyrostka piętowego, halluxów, bólu w śródstopiu, zapaleniu ścięgna Achillesa,  nierówności kończyn, tzw. ostrogach piętowych, bólach stawu kolanowego, biodrowego, kręgosłupa i wielu innych.

 

 

 

DC1_8855.jpg
Mateusz Sejud